-نمایشگاهی از آثار برگزیده سالانه گرافیک سرو نگار در گالری شفق واقع در یوسف آباد، فرهنگسرای خانواده واقع در پارک شفق برگزار میگردد.
موسسه هنرهای تجسمی سرو نگار باهمکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان و شهرداری کرمان، موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان سالانه گرافیک سرو نگار رابرگزار می نماید. به گفته محمدرضا هاشمی نژاد دبیر سالانه گرافیک سرو نگار این رویداد هنری ملی بامحوریت معرفی مشاهیرفرهنگی، هنری، مذهبی و آثار معماری، تاریخی ، فرهنگی و هنری استان کرمان در بخش های مختلف وهرساله و در هفته گرافیک برگزار می گردد .وی در خصوص برگزاری اولین دوره این سالانهاعلام داشت در این دوره هنرمندان علاقمند با ارسال بیش از ۱۲۶ اثر در بخش مسابقه این سالانهرا همراهی کردند. وی همچنین گفت با توجه اهتمام برگزار کنندگان و هیات داوران بر جنبه های کیفی آثار نمایشگاهی ۱۸ اثر به نمایشگاه راه یافته وبهمراه ۲۴ اثر در بخش هنرمندان مدعو مجموعا ۴۲ اثر در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان به نمایش گذاشته شده که هم اکنون نیز این نمایشگاه با همکاری فرهنگسرای خانواده وابسته به شهرداری تهران از تاریخ 5تا 8 تیرماه در محل گالری شفق برگزار میگردد. در این دوره سالانه هیات داوران مرکب از استاد ابراهیم حقیقی، استاد علی خسروی، واستاد علیرضا مصطفی زاده ابراهیمی آثار ارسالی را داوری کردند. و آقایان عادل صدرممتاز دبیرخانه اجرایی و میثم ثمرخی ریاست محترم موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان دبیرخانه نمایشگاهی را بر عهده داشتند.

موضوع اولین سالانه معرفی خواجوی کرمانی شاعر برجسته کرمانی می باشد. خواجو که به نخل‌بند شعرا نیز شهرت دارد، در اواخر سده ی هفتم هجری در کرمان زاده شد. زمان زایش او را به اختلاف بین ۶۶۹ تا ۶۸۹ هجری قمری ثبت کرده‌اند. او در دوران جوانی خود جدا از کسب دانش‌های معمول روزگار، مسافرت را نیز پیشه نموده و بازدیدهایی نیز از مناطق اصفهان، آذربایجان، شام، ری، عراق و مصر داشته و پس از بازگشت از این سفرهای طولانی، مدت اندکی در سیرجان و سپس در شیراز اقامت گزید.خواجو را به القاب خلاق المعانی و ملک الفضلا نیز می شناسند. وی در نیمه ی سده ی هشتم هجری در شهر شیراز درگذشت و در تنگ الله اکبر این شهر نزدیک رکناباد به خاک سپرده شد.
وی از شاعران تاثیر گذار بر غزل فارسی است که حافظ طرز غزل خود را به خواجو شبیه میداند .
این سالانه در اولین دوره برگزاری خود همراهی معنوی انجمن طراحان گرافیک ایران ،مرکز کرمان شناسی و بنیاد ایرانشناسی (مرکز کرمان)را نیز برخوردار بود.

 

زمان یکشنبه : پنجم تیرماه 
افتتاح : ساعت 18 
مکان : تهران، یوسف آباد، خیابان 21 ، فرهنگسرای خانواده، نگارخانه شفق
ایام بازدید : 5 لغایت 8 تیرماه 

 

به اشتراک بگذارید:

security code