یکشنبه 15 اسفند ماه با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛ معاون هنری و سینمایی اداره کل، رئیس موزه و جمعی از هنرمندان استان ؛کتاب برگزیده‌ی آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان رونمایی شد.

این کتاب شامل بخشی از آثار موجود در موزه هنرهای معاصرصنعتی کرمان است که عکاسی آثار و مدیریت هنری تولید کتاب را مسعود زنده روح کرمانی عکاس مطرح کشور انجام داده است .

توضیحات مربوط به بخشهای مختلف این کتاب ، توسط علیرضا هاشمی نژاد پژوهشگر برجسته به نگارش در آمده است و گرافیک وصفحه آرایی کتاب را نیز محمدرضا هاشمی نژاد از طراحان گرافیک نام آشنا بر عهده داشته است.

این کتاب در۱۸۴ صفحه بر روی کاغذ گلاسه مات با جلد شومیز به همت موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصرکشور ، همراهی مرکز هنرهای تجسمی کشور و حمایت مجتمع مس سرچشمه به زیور طبع آراسته شده است.

محمد رضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این مراسم در سخنانی گفت : در سال جاری مرمت ساختمان موزه در دستور کار قرار داشت که به سرانجام رسید و در هفته های گذشته ،شاهد بازگشایی موزه بودیم.

وی ادامه داد: انتشار کتاب اثار برگزیده نیز کار فاخر و بسیار ارزشمند است که از چند سال پیش مورد توجه قرار داشت و در سال جاری به همت تعدادی از هنرمدان و مدیریت موزه صنعتی ،امروز شاهد رونمایی از این کتاب نفیس هستیم.

وی تصریح کرد: موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان به واسطه گنجینه غنی خود و آثار ارزشمندی که دارد ،یکی از مراکز مهم فرهنگی و هنری استان کرمان است و انتظار داریم این موزه باشکوه به همت همه دست اندرکاران به عنوان مرکز مهم گردشگری هنری نیز در سطح کشور شناسانده شود .

در این مراسم محمد رضا هاشمی نژاد که طراحی و صفحه آرایی کتای را انجام داده است در باره روند صفحه آرایی کتاب و همچنین مختصاتی که درذراحی کتابهای شامل برگزیده آثار هنری بایستی مد نطر داشت توضیحاتی ارایه کرد.

 

به اشتراک بگذارید:

security code